Marzysz o większej mocy i lepszych osiągach swojego samochodu? Sprawdź, jakie auta kwalifikują się do podniesienia mocy i jakie korzyści możesz osiągnąć dzięki takim usługom.

Chiptuning silników

Chiptuning silników polega on na zmianie oprogramowania jednostki sterującej silnikiem w celu optymalizacji parametrów pracy. Istnieją pewne czynniki, które wpływają na skuteczność tego zabiegu.

Starsze samochody z tradycyjnymi mechanicznymi wtryskiwaczami paliwa są często doskonałymi kandydatami do chiptuningu silnika. Modele z układem Common Rail lub Direct Injection, wyposażone w turbosprężarkę, są szczególnie odpowiednie do podniesienia mocy. Takie auta często posiadają systemy wielopunktowego wtrysku paliwa, które można precyzyjnie dostosować, co przekłada się na lepsze osiągi.

Remapowanie skrzyni biegów

Kolejną metodą podnoszenia mocy jest remapowanie skrzyni biegów. To proces polegający na zmianie oprogramowania sterującego skrzynią biegów w celu optymalizacji pracy, a efektem tego jest płynniejsze przyspieszenie.

Ta forma tuningu szczególnie przynosi znaczące rezultaty w samochodach z automatycznymi skrzyniami biegów. Nowoczesne jednostki sterujące, wykorzystujące technologię elektroniczną, umożliwiają precyzyjne dostosowanie parametrów. Dlatego większość nowszych aut, w tym te z bezstopniowymi skrzyniami biegów CVT, nadaje się do tego rodzaju tuningu.

Wyłączanie klap kolektora

Wyłączanie klap kolektora to kolejna usługa, która może przyczynić się do podniesienia mocy samochodu. Klapa kolektora jest odpowiedzialna za kontrolowanie przepływu spalin, a wyłączenie jej może poprawić przepływ i wydajność silnika. Jest to szczególnie skuteczne w samochodach z układem dolotowym z klapami wirowymi. Ich wyłączenie pozwala na swobodniejszy przepływ powietrza i poprawę osiągów.